Vstavané skrine

Naša firma, sa zaoberá aj výrobou a predajom vstavaného nábytku. Dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti sú zárukou kvality, módnych trendov a vysokej úrovne poskytovaných služieb. Okrem predaja zákazníkom ponúkame aj komplexné riešenie, ktoré zahŕňa zdarma poradenstvo a výmeru priamo v byte, dome, PC návrh s cenovou ponukou, ako i dopravu a odbornú montáž.
Skrine sú najdôležitejším elementom pre uskladňovanie vecí v každej domácnosti. Vďaka svojej variabilnej veľkosti sú vhodné na uskladnenie všetkého vášho oblečenia, topánok, kancelárskych potrieb, hračiek či čistiacich prostriedkov. Z pohľadu umiestnenia rozlišujeme 2 typy skríň, a to skrine voľne stojace a skrine vstavané.
 
                 
 
Vstavané skrine:
Väčšinou pokrývajú jednu celú stenu. Sú šité na mieru, preto sú veľmi výhodným riešením pre podkrovia, schodištia a všade tam, kde skriňu klasických rozmerov jednoducho nedostanete. Vstavané skrine sú pevne spojené so stavbou a nedajú sa odsunúť. Pri sťahovaní sa však dajú odmontovať a v prípade potreby i dodatočne prispôsobiť tvaru novej miestnosti.
 
Dvere skrine a otváracie sytémy:
Dvere vstavaných skríň sa môžu otvárať troma spôsobmi, a to:
klasickým - pri ktorom dvere visia na pántoch a otvárajú sa smerom von,
skladacím - pri ktorom sa dvere vedené vodiacou lištou poskladajú,
posuvným - kedy sa dvere posuvajú na kolieskach v koľajnici
 
Najobľúbenejším a najčastejšie používaným spôsobom otvárania je posuvný systém, pri ktorom sa dvere posúvajú za seba na dvojkoľaji. Súčasťou systému pouvných dverí su horné a dolné kolajnice a rámy dverí, v ktorých sú umiestnené kolieska.
 
Profily rámov:
Oceľové, prípadne hliníkové profily rámov môžu mať rôzne tvary. Na ich okrajoch sa nachádzajú dorazové štetiny tlmiace nárazy do bočných líšt a z vnútornej strany sú k nim prichytené dlhšie protiprachové štetiny zabraňujúce vniknutiu nečistôt do vnútra skrine.
 
Spojovacie profily vstavaných skríň:
Spojovacie profily umožňujú napojenie dvoch alebo viacerých materiálov na jedno krídlo. Vďaka takýmto spojovacím profilom si viete navrhnúť i skriňu, ktorá bude kombinovať drevotriesku so zrkadlom, s lacobelovým sklom, či metalacom.
 
Vnútorné vybavenie skríň:
Vo vnútri vstavanej skrine sa najčatejšie využívajú zásuvky, police a vešiakové tyče. Ďalšími dôležitými súčasťami môžu byť i drôtené systémy, držiaky na nohavice, držiak na kravaty, výsuvne alebo sklopné vešiakové tyče a držiaky na topánky.